תערוכות

אוסי דרורי / בראש חוצות

התערוכה תוצג בין התאריכים 10.1.20-2.3.20

בתערוכתה בראש חוצות מציגה אוסי דרורי את פניה היפות של ישראל, הן מההיבט הוויזואלי והן מההיבט החברתי. היא עושה זאת תוך התבוננות בתרבות הפנאי המקומית, המיוצגת כאן על ידי מגוון רחב של אנשים המצולמים בשעת פעילות או רגיעה במרחב הציבורי.

מבחינה סגנונית מתאפיינים תצלומיה של דרורי בקומפוזיציות מאוזנות, המייצרות אווירה רגועה והרמונית גם בדימויים של תנועה. כמו כן בולטת בתצלומים שימת הדגש על אסתטיקה ובחירה בנושאים אופטימיים ולעיתים אף הומוריסטיים. כל אלה, מעצימים את המסר החיובי העולה מהתערוכה כולה.

מהתצלומים המוצגים בתערוכה מצטיירת החברה הישראלית כחיונית, מגוונת ורב תרבותית, חברה שבה חיים בהרמוניה אלה לצד אלה בני דתות ומגזרים שונים, שמרנים ומסורתיים לצד חופשיים ומעודכנים. החירות האישית המוענקת לאזרחים מאפשרת לנשים ולגברים כאחד להפגין בראש חוצות את ייחודם ויכולותיהם ללא פחד וחשש. כך הם מונצחים כשהם יושבים בבתי קפה, משוטטים ברחובות ובשווקים, רוכבים על אופניים, קורקינט או סקייטבורד ורוחצים או גולשים בים. מן הצד השני מוצגים גם אלה העובדים בשירות המבלים – סוחרים, טבחים, מוזגים ומלצרים. בין האתרים המופיעים ברקע לפעילות הפנאי ניתן לזהות את שוק מחנה יהודה, הר ציון והעיר העתיקה בירושלים, את השווקים ברמלה ובעכו ואת היכל מנורה מבטחים והטיילת וחוף הים בתל אביב-יפו.

גם מן ההיבט הוויזואלי מצטיירת כאן ישראל כחיונית ומושכת. בשווקים העירוניים נמכרים ירקות ופירות עסיסיים לצד מיני מזונות מסורתיים המגרים את החך והעין; רחובות תל אביב רוחשים פעילות אנושית וחוף ימה משמש כמוקד לרגיעה ולפעילות גופנית, כמו גם להתפרקות מכבלי החברה; והאתרים ההיסטוריים המרשימים בעיר ירושלים מושכים מבקרים מכל חלקי הארץ והעולם. 

אוסי דרורי, תושבת מבשרת ציון, נולדה בארצות הברית (במהלך שנת שבתון של אביה) וגדלה והתחנכה בירושלים, שם סיימה את לימודיה התיכוניים בבית הספר דנמרק. עם סיום שירותה הצבאי רכשה באוניברסיטה העברית תואר ראשון בלשון עברית ובלימודי האסלם והמזרח התיכון, תעודת הוראה בלשון ותואר שני בלשון ובמקרא. במהלך שלושים השנים האחרונות היא עובדת בחינוך ובהוראה בארץ ובחו"ל, וב-14 השנים האחרונות בתיכון הראל במבשרת ציון. את הכשרתה בתחום הצילום רכשה בבית הספר "צילום בע"מ". לאחר סיום לימודיה שם החלה לעסוק בצילום באינטנסיביות, והציגה את עבודותיה בתערוכות קבוצתיות שונות. תערוכה זו היא תערוכת היחיד הראשונה שלה.

דבורה גולדברגר

 

בדבר רכישת עבודה, נא לפנות לאמנית. נייד: 054-4564220 אימייל: [email protected]

גלריית תמונות

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים