קורסים בירושלים

מחלקת הקורסים בבית שמואל מקיימת מגוון קורסים בירושלים, סדנאות, הרצאות וימי עיון העוסקים בשיח המתמשך של 'יהדות' ו'ישראליות' ובלימוד טקסטים יהודיים מהעבר ומההווה בגישה יצירתית ומתחדשת עם טובי המרצים, הסופרים והוגי הרוח. אנו מקיימים שלושה סמסטרים בכל שנה: סתיו, אביב וקיץ ובהם מגוון רחב של קורסים בנושאי יהדות, תרבות, ספרות, פילוסופיה אדריכלות, אמנות, קבלה, ארכיאולוגיה ועוד.
התוכניות שלנו מבקשות להפגיש תחומי עניין שונים, לעודד שאילת שאלות ולאפשר קבלת תשובות המעוגנות במקורות ישראל ובתרבות העולמית.
מרצי הקורסים שלנו הם המרצים הבכירים, המסקרנים והמרתקים ביותר, שיעשירו אתכם לא רק בידע, אלא גם בחוויה.
לפרטים נוספים ולהזמנות לחצו כאן או התקשרו 02-6203463 להורדת חוברת הקורסים השנתית לחץ כאן

קורסים

חיפוש קורסים

 
 
 
מציג פריטים 1 - 8 מתוך 8 שנמצאו:
בין דבקות להארה: בודהיזם וחסידות

בין דבקות להארה: בודהיזם וחסידות

יום א החל ב - 11/03/2018

האם אני באמת קיים? ומה לגבי העולם שסביבי? כיצד ניתן להתעלות מעל לשגרה היומיומית, ואולי לא צריך בכלל? איפה אלוהים בכל הסיפור הזה?

מרצה: ד"ר גדעון אלעזר. אנתרופולוג, עוסק בעיקר בתרבות ודת בסין העכשווית וחסיד ברסלב. בשנים האחרונות חוקר את הקשרים הרעיוניים בין תורת החסידות למסורות אחרות, ממזרח אסיה ומן המזרח התיכון.

מחיר: 650.00, 10  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
תולדות תרבות המערב: תורתו של אפלטון

תולדות תרבות המערב: תורתו של אפלטון

יום ב החל ב - 12/03/2018

בסדרת מפגשים זו נפתח סוגיות מרכזיות בתורתו של אחד מגדולי הפילוסופים: אפלטון (מאה 4 לפנה"ס, אתונה). משנתו מעלה תובנות עמוקות על המציאות הקוסמית ועל אודות הטבע האנושי, וממשיכה להצית את דמיונם של הוגים, עד לימינו אנו, בכלל זה פילוסופים יהודים.

מרצה: ד"ר עליזה טסלר, מרצה לפילוסופיה בתחומי המטאפיסיקה, הכרה, רגשות ומוסר.מרצה ביחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה העברית בפקולטה לחקלאות ברחובות, בקתדרה ברמת השרון ועוד.

מחיר: 780.00, 12  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
עצי מרפא - השימוש הרפואי בעצים מהארץ ומהעולם

עצי מרפא - השימוש הרפואי בעצים מהארץ ומהעולם

יום ג החל ב - 13/03/2018

העץ הוא הצורה הגבוהה ביותר של הצמחייה ולאדם יחס קרוב ומיוחד לסגולותיו, לפירותיו ולמגוון השימושים שניתן להפיק ממנו. משחר ההיסטוריה נהג האדם להשתמש בחלקים שונים של העץ כגון קליפת הגזע, העלים, הפרחים הניצנים והשורשים - כמקור לתרופות.

מרצה: ד"ר מינה פארן, חוקרת ומרצה, נשיאת העמותה הישראלית לצמחי מרפא ; כותבת הספרים 'צמחי מרפא ברפואה המודרנית' ו'רפואת הצמחים'.

מחיר: 840.00, 12  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
ונציה – העיר על פני המים

ונציה – העיר על פני המים

יום ג החל ב - 13/03/2018

אחת הערים היפות והמרתקות ביותר ועם זאת גם המסתוריות וההזויות ביותר עלי אדמות, או אולי נכון יותר לומר - לא רק עלי אדמות כי אם על המים, היא ונציה.
ונציה מהווה ניצחון של רוח האדם על איתני הטבע. האמנם? האם יגבר הים על האדם אשר למד להערים על קרקעית הלגונה הטובענית ועל גלי האדריאטי המאיימים ויגיע היום בו תיעלם העיר?

מרצה: אלון קליבנוב. היסטוריון צבאי, מתמחה ביחסי הגומלין בין ההיסטוריה לבין התרבות והאמנות. חבר הנהלה בעמותה הישראלית לחקר נפוליאון ותקופתו. מרצה בכיר ומדריך טיולים ברחבי העולם בתחום התמחותו, תרבות המערב.

מחיר: 700.00, 10  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
שיח בפרד"ס: סוד הסודות במסורת ישראל

שיח בפרד"ס: סוד הסודות במסורת ישראל

יום ד החל ב - 14/03/2018

בסדרת הרצאות חדשה, בעקבות הוצאת הספר "שיח בפרד"ס", תוצג דרך חשיבה חדשה ומקורית למסורת העברית ולפירוש טקסטים מהתנ"ך, התלמוד והקבלה.

מרצה: ד"ר נדין שנקר. מרצה לקבלה ולפילוסופיה יהודית. מלמדת קבלה בארץ ובחו"ל. ד"ר שנקר פרסמה ספרים ומאמרים רבים בנושאי יהדות, קבלה ואמנות, ביניהם: 'שיח בפרד"ס' (בשיתוף עם נורית עזר) 'אמנות יהודית וקבלה', 'רבי עקיבא' ועוד.

מחיר: 700.00, 10  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
צמיחתה של סין המודרנית

צמיחתה של סין המודרנית

יום ה החל ב - 15/03/2018

סין של המאה ה-21 היא מעצמה כלכלית המעניינת את העולם כולו, אולם מה הביא את סין להצלחתה זו? כיצד הצליחה להפוך לקפיטליסטית אך לשמר שלטון טוטליטרי-יחידני?

מרצה: גליה דור. דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב ומלמדת בחוג לפילוסופיה ומזרח אסיה; חוקרת תרבות, פילוסופיה ואסתטיקה של סין ויפן; מרצה במוסדות אקדמאיים ומסגרות השכלה גבוהה ברחבי הארץ; מדריכה של סמינרים מטיילים במזרח אסיה; מומחית לקולינריה יפנית בפרט ואסייתית בכלל; מחברת של שלושה ספרי עיון.

מחיר: 460.00, 6  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
דרך הסמל: מסע של גילויים בין דפי התנ"ך

דרך הסמל: מסע של גילויים בין דפי התנ"ך

יום ה החל ב - 15/03/2018

בסדרת מפגשים חדשה נקרא יחד קריאה מעמיקה בתנ"ך, בה ניווכח כיצד התנ"ך "מדבר" אלינו באמצעות סמלים. עיון בתנ"ך דרך הסמל מאפשר לנו חשיפת תובנות מחודשות של הכתוב בתנ"ך, ללא תלות בידע קודם או היכרות עם רוחב היריעה הפרשנית.

מרצה: מאיר חרמון. בעל תואר שני במחשבת ישראל ומדע הדתות באוניברסיטה העברית, מחבר הספר: "סמלים בתנ"ך, עיון בתנ"ך בדרך הסמל'.

מחיר: 600.00, 10  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
כתיבה אוטוביוגרפית יצירתית (סמסטר אביב)

כתיבה אוטוביוגרפית יצירתית (סמסטר אביב)

יום ו החל ב - 16/03/2018

המתנה היפה ביותר שאנו יכולים להעניק לעצמנו ולדורות הבאים, היא סיפור חיינו. מטרת הקורס היא לגלות דרכים פשוטות ויצירתיות לכתיבת סיפורי חיים, תוך הקניית מיומנויות במרכיבי הסיפור. המשתתפים יתנסו בכתיבה המבוססת על הזיכרון, תוך בירור תפקידי הדמיון.

מנחה: ד"ר מיכל גולדויכט. מרצה לספרות, לכתיבה ספרותית ואוטוביוגרפית, לקולנוע ולתקשורת. לימדה ומלמדת כתיבה שנים רבות במוסדות שונים, ביניהם מכון מגיד - האונ' העברית, אונ' בר-אילן, המכללה האקדמית נתניה, בי"ס לקולנוע מעלה, ועוד

מחיר: 820.00, 9  מפגשים

למידע נוסף והרשמה
Previous 1 Next